Co kolečkové brusle a hubnutí?

Jízda na kolečkových bruslích je populární a podle odborného serveru Kondice.cz se z hlediska hubnutí dá přirovnat k běhu.

Nutné je ovšem nasazení vyššího tempa, přibližně 16 km / hodinu. Při tom se dá na kolečkových bruslích spálit okolo 600 kalorií za hodinu, zatímco u "vycházkového" tempa jen asi 350 kalorií. Dobrým pomocníkem může být pulsmetr - žádoucích je 60 až 65 % tepové frekvence. Vodítkem je také pocení a zrychlený dech.

Kolečkové brusle jsou navíc šetrnější ke kloubům než běh. Posilují svaly celého těla, pouze páteř je při jízdě v předklonu přetěžována, proto se střídavě doporučuje i vzpřímený postoj na kolečkových bruslích. Nezbytné je také rozcvičení před jízdou a závěrečný strečink.

Hlavní výhody kolečkových bruslí

  • dostupnost tras
  • finanční nenáročnost
  • aerobní aktivita - podporuje hubnutí

Spalování tuku však nastává až po 25 až 30 minutách jízdy na kolečkových bruslích. Zhubnutí podmiňuje délka sportování, momentální kondice, hmotnost, věk a individuální metabolismus.

Jak ještě na hubnutí?

V internetových diskuzích si ženy, které chtějí zhubnout, kromě kolečkových bruslí doporučují také koloběžky a vibromasážní stroje. Mnoha z nich vyhovuje sportovat venku, případně v pohodlí domova daleko více, než chodit do posilovny. Výhodou je i to, že kolečkové brusle, koloběžky, vibrogymy a další sportovní potřeby jsou kdykoliv k dispozici. Jen neujet k dalším oblíbeným všelidovým "sportům" - akcingu, slevingu a gaučingu! Také jídelníček je třeba mít promyšlený - samotný sport zhubnutí nezajistí.

Koloběh versus kolečkové brusle

Koloběh je pro mnohé lidi jednodušší, přičemž dostatečně zapojuje stehna i zadeček. Jízda na kolečkových bruslích se musí přece jen natrénovat, ale o to větší je to pak zábava, do které se může zapojit celá rodina.