9 tras pro kolečkové brusle - Praha

Chcete si vyjet na kolečkových bruslích v Praze? Kterou však zvolit trasu? Přinášíme vám 9 osvědčených tipů, z nichž si vyberou jednotlivci i rodiny s dětmi.

Tipy na inline trasy v Praze:

  1. Ladronka - nejlepší dráha pro kolečkové brusle v Praze s délkou 6 kilometrů. Je vyasfaltovaná, večer osvětlená a bohužel často hodně zaplněná bruslaři všech kategorií. Nabízí spoustu doplňkových služeb.
  2. Letná - na obrovské ploše Letenské pláně je jedna krátká (cca 1km) inline trasa, ale jinak je na Letné mnoho dalších možností pro kolečkové brusle.
  3. Stromovka - je k využití skoro celá, ale je zde i pěkný asi 3 km dlouhý úsek přímo určený pro in-line brusle.
  4. Podolí - Braník - pro milovníky přírody i občasného "drncání" na kolečkových bruslích.
  5. Libeň (Krejcárek) - Žižkov - 3 kilometry skvělého asfaltu na osvětlené cyklostezce v centru města. Nově vybudovaná cyklotrasa vede místo bývalé železniční tratě z Krejcárku až ke křižovatce U Bulhara.
  6. Praha Troja - jedna z nejlepších a nejdelších tras pro kolečkové brusle v Praze.
  7. Vítkov - Praha 3 (Žižkov) - krátká trasa může vyhovovat především těm, kteří to mají blízko na Žižkov a chtějí se pouze protáhnout, lze ji nakombinovat s trasou Krejcárek - Žižkov.
  8. Brandýs nad Labem - Kostelec nad Labem - výborná trasa nedaleko od Prahy.
  9. Vysočany - most nad ulicí Freyova - Hořejší rybník

Informace shromáždil server Inline-Praha.wz.cz.

Umíte brzdit?

Na našem webu najdete i tipy k ovládnutí bruslařské techniky, například k brzdění na kolečkových bruslích, které se vám mohou hodit zvláště na přeplněných pražských inline trasách.

Nejznámější způsob brzdění kolečkových bruslí je s pomocí patní brzdy. Mírně se snižte, nohu, na které máte brzdu, dejte před sebe a nakloňte ji tak, abyste zadrhli brzdičkou o zem. Po chvilce se zastavíte.